שמנים מן הטבע


שמן זרעי מדאופואם

תמצית זרעי צמח המדו - פואם (meadofoam) מכילים כמות גדולה של שמן (כ-30%) המשווים לה מרקם עשיר וסמיך, דמוי שעווה. הצמח מכיל כמות גדולה של מרכיבים נוגדי חמצון, שהובילו באופן טבעי את שמן המדו-פואם שהופק מהם לעולם הקוסמטיקה הטבעית, לתכשירי לחות לשפתיים, לעור ולשיער. תמצית הצמח בסבון הרחצה של רוטס מתאימה במיוחד לבעלי עור רגיש ועדין.


שמן זרעי פשתן

השמן יחודי המופק מזרעי פשתן הוא מכיל 56% אומגה 3 עושה פלאים לעור . מטפח מרענן, מלא חיים ומעכב את הזדקנות העור

 

ארניקה (מונטנה)

ארניקה הינו צמח המשמש שנים רבות לטיפול במקרים של חבלות, סימנים כחולים, כאבים, מתח שרירים ובעיות ראומטיות שונות. צמח בעל יכולות ריפוי מופלאות. הודות לתכונות האנטי דלקתיות של הצמח משמש לטיפול בדלקות פרקים ומפרקים, ראומטיזם, דלקות בשריר, בעצב או בגיד. מזרז החלמה של פצעים וחבורות, מסייע לפזר שטפי דם, ומרגיע כאבים ממערכת השלד

 

שמן קיק (קיקיון)

מקור שיח הקיק הינו באפריקה. כיום הוא גדל בכל רחבי העולם. במאות הקודמות שימש בעיקר, כשמן משלשל יעיל, לאולקוס, לחידוש השיער וטיפוחו. שמן שקוף וסמיך, שמן הקיק יעיל ביותר לזירוז צמיחת השיער ושיקום שיער פגום. שמן קוסמטי מעולה לעור הפנים והגוף. שמן הקיק משמש את יצרניה קוסמטיקה במוצרים הבאים: למוצרי שיער, לעור הקרקפת, למוצרים לעור הפנים (עור יבש), בסיס לשפתונים והגנה על עור השפתיים. השמן ניתן לשימוש ללא הגבלה בכל מוצר ושימוש קוסמטי. עצה: שמן עצמאי מעולה לכל השימושים שתוארו.

למעבר לשמן קיק לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-125ml-Castor.html

 

שמן זרעי ענבים

שמן זרעי ענבים שמן זרעי ענבים הינו אנטי אוקסידנט יעיל, הוא מכיל חומצות שומן רב בלתי רוויות, עשיר בויטמין Eובויטמין Cובטא קרוטן. שמן זרעי ענבים ידוע כנוגד חומצת קיבה, מעודד הפרשת מיצי מרה, הינו בעל השפעות אנטי סרטניות, מעכב טרשת בעורקים, בעל השפעות חיוביות על הלב והכליות. מסייע בצורה יעילה להפחתת LDL(כולסטרול רע) . שמן זרעי ענבים מסייע לפעילות מעיים סדירה ולכן עוזר למניעת עצירות. ספיגת שמ ןזרעי ענבים במערכת העיכול היא מהירה, שימוש בשמן זרעי ענבים מסייע למניעת עששת, הטאנינים של זרעי הענבים מסייעים להמרצת חידוש תאים ולכן הינו שמן מקובל לשימוש פנימי וחיצוני. מריחה מקומית על העור של שמן זרעי ענבים הראתה יכולת בהחלמה יעילה של פצעים וכוויות. שמן זרעי ענבים מקובל לשימוש כשמן נשא וכשמן מזין לעור. שמן זרעי ענבים מסייע למניעת קמטים בעור וסימני גיל בגלל היות נוגד חימצון יעיל. השמן הינו בעל השפעה איכותית על מראה העור ומבנהו הפנימי של העור הבוגר. שמן זרעי ענבים מכיל ריכוז של ליפידים החיוניים לממברנת התא, עשיר בפנול,סטרואידים וחומצות חיוניות לחיזוק התא הזנתו ושמירה על לחותו. שמן זרעי ענבים יכול לשפר שיער עדין יבש צבוע ופגום, תאי עור פגומים ומבוגרים ולטפח עור עדין סביב העיניים, השפתיים ועור כפות ידיים סדוק ויבש, מתאים לכל סוגי העור, בגלל תכונותיו והשפעתו הטובה על העור שמן זרעי ענבים הוא שמן מומלץ לעיסוי.

 למעבר לשמן זרעי ענבים לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-125ml-Grape-seed.html

שמן קוקוי

השמן המופק ממיץ עץ הקוקוי הינו אחד המקורות החשובים בטבע לחומצות שומניות בלתי רוויות הדרושות לעור ולתא. השמן עשיר בחומצה לינולאית ואומגה 3 מכיל ויטמינים A C E. חודר בנקל לעור ולתאים, יעיל כשמן עיסוי או תוסף לשמן עיסוי אחר, מותיר את העור משיי וללא תחושה שומנית. יעיל לטפולי פסוריאזיס וכוויות. שמן הקוקוי משמש ביצור הקוסמטיקה להחייאת והזנת תאים, שמן רפואי לטפול בפסוריאזיס, מחלות עור שונות וגירויים,יעיל טפול בפצעי אקנה, לעור יבש ומבוגר. השמן ניתן לשימוש ללא הגבלה בכל מוצר ושימוש קוסמטי. תמהיל שמן הקוקוי עם שמן נר הלילה ביחס אחד לאחד מהווה שמן מעולה לכל המטרות המצוינות בתכונות הקוסמטיות שלהם.

 

שמן עץ הדקל

שמן דקל שמן התמר המופק מקליפתו עשיר באלפא קרוטן כ- 35% ובבטה קרוטן כ- 55%. השמן עשיר בויטמין A, עשיר בחומצות שומניות היעילות בחיזוק ממברנת התא והזנת האפידרמיס. שמן הדקל משמש בקוסמטיקה למוצרי שיער, שמן מסז', קרם להזנת ידיים, מוצרי טיפוח ושמירה על עור התינוקות, למוצרי טיפוח לעור יבש ומבוגר, לשמנים לאחר שיזוף, לשפתוני הגנה למינהם. שמן מעולה יעיל . אפשר להוסיף אותו לשמנים בסיסיים אחרים. אפשר להוסיף כף שמן דקל לשמפו לשיער יבש מאד. היות ומכיל בעיקר חומצות שומן רוויות השמן מגיע בצורה מוצקה.

 

שמן ארגן

הארגן הוא עץ קוצני הגדל בתנאים קשים של חום, יובש וקרקע דלה. מקורו של הארגן הוא כנראה במרוקו הגדל במרוקו ונמצא בסכנת הכחדה ,הוא כמעט ואינו קיים בשום מקום אחר בעולם. רבים מתושבי מרוקו עצמם מעולם לא שמעו על הארגן מכיוון שהוא גדל רק בדרום-מערב המדינה באזור אסאווירה ואגדיר אך באזור שהוא גדל ישנם למעלה מעשרים מיליון עצים אשר מהווים מרכיב חיוני בשרשרת המזון והסביבה. הפרי של עץ הארגן דומה לזית, אך גדול יותר ועגול יותר. בתוך הפרי יש גלעין שקליפתו קשה במיוחד ובתוכו זרע ולעיתים שניים או שלשה זרעים. מזרעים אלו מפיקים אתשמן הארגן, אשר משמש את המקומיים בעיקר למאכל. מרבית ההפקה נעשית ע"י נשים בשיטה מסורתית אשר כרוכה בעבודה רבה מאד והשמןהמתקבל משיטת הפקה זו נוטה להתקלקל מהר יחסית. לאחרונה החלו להפיק שמן ארגן ע"י כבישה באמצעות ציוד מכני. שיטה זו מייעלת מאד את תהליך ההפקה והשמן המתקבל עמיד יותר. שמן ארגן עשיר בחומצות שומן חיוניות בויטמין Eובסקוולן שתפקידו לשמור על לחות העור שמן הארגן משמש באופן מסורתי כחומר מרפא לפצעים על פני העור, בפרט לאקנה ואבעבועות רוח. השמן מיטיב עם עור יבש ומעכב הופעת קמטים. שמן הארגן משמש גם כמרכך שיער וכמחזק ציפורניים. ניתן להשתמש בשמן הארגן לקרמים ותחליבים, מוצרי שיער וציפורניים. בקוסמטיקה משמש כשמן פלאקוסמטי ,שמן הארגן הוא שמן 100% טהור ומהווה טיפול מושלם לפנים. השמן הינו בעל סגולות שיקום לתאי עור הפנים, והשימוש בו מחייה את העור ומקנה לו גמישות מדהימה.

 

שמן מקדמיה

השמן עשיר מאד בחומות שומן בלתי רוויות אומגה 3 ואומגה 6 ובנוסף יש בו 21% חומצה פאלמיטולאית (שהוא הריכוז הגבוה ביותר הקיים בשמן)החיונית למניעת התחמצנות התאים. ועצירת תהליך הבלאי שלהם. שמן המקדמיה משמש את הקוסמטיקה בקרם לחות והזנה, לקרם נגד קמטים,לקרם החייאה לעור סביב העיניים, למוצרים לאחר שיזוף. השמן ניתן לשימוש ללא הגבלה בכל מוצר ושמוש קוסמטי. שמן מעולה, בריא, יעיל ומשתלב בקלות עם כל שמן.

 

שמן נים

בהודו משתמשים בעץ בכל חלקיו כאשר האמרה השגורה הינה "כל מה שבא מהנים חייב להיות טוב". ברפואה הודית והמערבית הוא ידוע כשמן המסתורין וזאת עקב תכונותיו המרובות והמדהימות לריפוי עשרות סוגים של מחלות ובעיות עור כגון: פסוריאזיס, אקזמה, פריחות מסוגים שונים, אקנה ועוד. כמו כן הוא משמש כפאזה השומנית בנוסחאות טיפוליות הדורשות שמן נשא. שמן הנים הינו אנטי בקטריאלי ואנטי ספטי וזאת עקב תכולתהGEDUMINוה- NIMBIOLשבו, טעמו מריר במקצת והינו לשימוש חיצוני בלבד. ברפואה האלטרנטיבית משמש לייצור מוצרים אנטי ספטיים, תמציותנים הנמצאות במשחות שינויים טיפוליות ובמי פה לשטיפה וחיטוי, במשחות נגד כאבים, במשחות לטפול במחלות זיהומיות בעור. השמן עשיר בחומצות שומניות חיוניות בלתי רוויות. שמן הנים משמש את יצרני הקוסמטיקה הן כחומר מפעיל או כשמן נשא למוצרים לשיער פגום ועדין, קרם ידיים, שמן עיסוי, מוצרים לטפוח העור, מוצרים להגנה על עור השפתיים, מוצרים להזנת העור ושמירה על חיותו, ייצור סבונים, קרמים, שמפו נגד כינים ועוד עשרות מוצרים. השמן ניתן לשימוש ללא הגבלה בכל מוצר ושימוש קוסמטי.

 

שמן נבט חיטה

החיטה גדלה בכל רחבי העולם. השמן מופק מנבטי החיטה ונימצא בשימוש האדם כבר אלפי שנים כמזון, תרופה וכשמן המטפח את עור הגוף. נבט החיטה מהווה את אחד המקורות העיקריים לייצור ויטמין E. בימי קדם נשים באירופה משחו את שערן בשמן זה כדי להזין את שערן, להבריק אותו ולהבריא גירויים בעור הקרקפת. עוד ידועות סגולותיו של השמן כמטפל במניעת דהיית צבע השיער , מה שקורה בדרך כלל בקיץ. השמן מכיל בתוכו אנטי אקסידנטים (נוגדי חמצון) המונעים את חמצון תאי העור, שומרים על חיות השערה ומרקמה הגמיש. זרע נבט החיטה מכיל את הויטמינים E, B1, B2, B5, B6. מינרלים: אבץ, אשלגן, מגנזיום, זרחן וחלבונים . הריכוז גבוה מאד של ויטימין Eמשמש כאנטי אוקסידנט. השמן משפר את הסירקולציה של מחזור הדם ומשפר בנייה של תאים חדשים על שטח העור. השמן שומר על עור מפני הזדקנות, מפני פגיעת שמש. רדיקלים חופשיים, משפר זרימת דם, מעכב התפתחות תאי סרטן, מקל על סימפטומים של דרמטיטיס ןפסוריאזיס עוזר להקטין כמות כולסטרול בדם, מדלל דם, מחזק תאי העור והגנתם ותורם לריכוכו האינטנסיבי של השיער מתאים לעור מגורה במיוחד לעור הבטן הנמתח בזמן הריון טוב למריחה ישירה על פצעי אקנה. ויטמין Aבשמן ,מאיץ צמיחת תאי השיער ומסייע להחלקתו והגמשתו, ויטמין Fהמשקם ומחדש רקמות. כמו כן השמן מכיל נוגדי חמצון ועוזר לריפוי נזקי קרינת השמש. שמן נבט החיטה מעניק מגע משי וריח נהדר לשיערך והוא מצוין להזנת שיער יבש או פגום. שימושים: לייצור שמני גוף ואמבט, קרמים להזנת העור ושמירה על לחותו, לקרמים לכל מטרה, לקרמים לעור יבש ופגום, לשמפו לשיער יבש ופגום, לחיזור תאי העור והזנתם ולטיפול בעור העדין סביב העיניים, למוצרי קרם ידיים, לשפתיים סדוקות, לקרמים לתינוקות. השמן יעיל ביותר לעור מגורה ורגיש. אנשים עם צליאק רגישים לשמן.

 למעבר לשמן נבט חיטה לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-125ml-Wheat-Sprouts.html

שמן סיליקון

שמן הסיליקון מועשר בחומצות שומן חיוניות (ויטמין F), ויטמין Eו- פרו-ויטמין Aאשר בזמן הספגתם בשיער, מחדשות ומזרזות צמיחת התאים ומבריאות את רקמות השיער ומרגיעות את עור הקרקפת. הנוסחה מכילה פרוטאין המזין ומשקם את איכות השערה תוך שהוא מגמיש ומחליק אותה באופן אינטנסיבי. לאחר השימוש בשמן, השיער הופך אלסטי ורך יותר מתמיד, מחוזק וקל לסירוק, בריא ועטוי בשכבת לחות והגנה לזמן ארוך.

 

שמן קמומיל

שמן קמומיל רומאי השמן מופק מפרחי הקמומיל ישנם 3 זנים של קמומיל: צהוב (רומאי), כחול (גרמני) ומרוקאי (קמומיל בר). מרגיע, אנטי דלקתי, מצוין לטיפול בילדים ובתינוקות. שמן הקמומיל הגרמני מכיל ריכוז גבוה של קמאזולן ואלפא-ביסבולול, מרכיבים אלו ידועים כנוגדי דלקות ומפחיתי גירויים ולכן שמן זה נחשב למרגיע, מאלחש, מפחית גרד, אנטי-דלקתי, נוגד כיווצים, ומאיץ איחוי פצעים. הוא גם נחשב (בדומה לקמומיל הרומאי) לאחד השמנים האתריים העדינים, הבטוחים והרב שימושיים ביותר. מתאים לשימוש במצבים של אקנה, עור מגורה, כוויות, עור סדוק, דרמטיטיס, פצעים מוגלתיים, פסוריאזיס, קופרוז וגם לעור יבש ומבוגר. לשמן הקמומיל הגרמני מעלות רבות. מצד אחד, הוא אפקטיבי ביותר במגוון רחב של טיפולים ומצד שני, עדין מאד לעור ומתאים לכל סוגי העור, גם לעור רגיש מתאים לכל סוגי העור. מתאים במיוחד ומרגיע בעור רגיש, פריחות, אקזמה, אקנה, קופרוזיס, עור סדוק ויבש, גירויי עור. שימושים בקוסמטיקה : לכל סוגי העור. במיוחד לעור עדין, עור מגורה, דלקות עור, אקנה, דרמטיטיס, תפרחת חיתולים, סימני מתיחה, להרגעת כאבי בטן והתכווצויות אצל תינוקות. מותר לכולם (כולל תינוקות ונשים בהריון)

 

שמן מנטה

שמן שמופק מעשב המנטה. ממריץ, מקרר, מרענן, מאלחש, מטפל בעקיצות יתושים ופשפשים, מרים אנרגיה. מרחיב את נקבוביות העור, מטהר דם. שימושים בקוסמטיקה: לכל סוגי העור. מתאים במיוחד לטיפוסים חמים. אסור לשימוש: לנשים בהריון, למניקות, לחולי לב (הפרעות קצב).

 למעבר לשמן מנטה לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-mint-oil-10ml.html

שמן אורן

השמן מופק מהמחטים ומפרותיו של עץ האורן השמן מחזק את העור, מחמם ,אנטי דלקתי אנטי טפילי אנטיפונגלי, אנטיספטי מבריח כינים ופרעושים, פרזיטים על העור, גרדת (SCABIES). בנוסף מטפל בעייפות נפשית ורגשית. מרענן, ממריץ, מטהר

 למעבר לשמן אורן לחצו כאן : http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Pine-oil-10ml.html

שמן שקדים

שמן השקדים הוא שמן ארומתראפי איכותי ביותר, המשמש לתהליכי ריפוי טבעיים. בשונה משמן שקדים לבישול, שמן השקדים לעיסוי הוא בעל ניחוח שקדים מתקתק ובעל מרקם מרכך ומרגיע. פעולת העיסוי מתאימה מאוד לטיפול בצרידות, שיעול ועור יבש ומעבר לכך, העיסוי עם שמן השקדים היא חווייה שמעניקה הרבה מאוד עונג, הכרות עם הגוף, נינוחות ושלווה.

 למעבר לשמן שקדים לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-125ml-Almond.html

שמן חוחובה

צמח החוחובה גדל באקלים חצי מדברי וגידולו העיקרי הינו במקסיקו, קליפורניה ובנגב בישראל שבו מגדלים חוחובה אורגנית ואיכותית ביותר. השמן צבעו צהוב, מכיל פרוטאין, מינרלים, חומר דמוי שעווה, דמוי קולגן. החוחובה אינה שמן במלוא מובן המילה אלא שעווה נוזלית והיא אסורה למאכל או לשימוש פנימי. שימושים בקוסמטיקה: עור מודלק, ספחת, אקזמה, פצעי בגרות, טיפול בשיער, כל סוגי העור,מעולה לשכבות העמוקות של העור. השמן משפר את גמישות העור, מונע רפיון עור, מרגיע ומעלים אדמומיות, מחדש תאי עור, מעדן קמטים קיימים ומונע הופעת קמטים חדשים. השמן נספג בעור ללא הרגשת שמנוניות מכיל ריכוז גבוה של ויטמין Eטבעי ומגוון עשיר של ויטמינים ומינראליים המצויים בגרעין הטבעי. בשימוש חיצוני החוחובה נמצאת ברוב התערובות הקוסמטיות מכיוון שהחוחובה הינה שעווה תפקידה לעקב את התאיידות הלחות הטבעית של הגוף. שמן החוחובה מתחמצן במהירות גבוהה על שטח העור ולכן הוא מומלץ בשילוב עם שמן נבט חיטה ושמנים צמחיים נוספים. בטיפול בעור שמן מומלץ בשילוב עם שמן פשתן. השימוש בחוחובה משאיר עור רך וגמיש ומלא לחות. תמצית החוחובה של רוטס מכילה ריכוז גבוה של ויטמין Eטבעי ומגוון עשיר של ויטמינים ומינרליים המצויים בגרעין הטבעי.

למעבר לשמן חוחבה לחצו כאן:  http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-125ml-Jojoba.html

 

שמן ברגמוט

שמן ברגמוט שמן המופק מקליפת פירותיו של עץ הברגמוט. פירותיו חמוצים ואינם טובים למאכל, אך ריחם הנעים נחשב לבריא. השמן בעל השפעה חיובית על הנפש ועל העור, אנטיספטי, מרגיע גירויים וגירודים, מנקה את הגוף מרעלים. את שמן הברגמוט נהג ראש ממשלת אנגליה, הלורד צ'רלס גריי, הלוא הוא "ארל גריי" המפורסם, להוסיף לתה שלו. למה הוא מועיל? השמן מתאים לכל סוגי העור , משמש בעיקר את עולם הבשמים, אך הרכבו טוב גם לחיטוי פצעים וזיהומים, לניקוי מערכת השתן וכמעודד ומרענן של מצב הרוח. עוד ניתן להשתמש בשמן לבעיות במערכת העיכול, השמן עוזר לתיאבון וכמעודד עיכול. לבסוף, ניתן להשתמש בשמן במקרים של בעיות עור כגון פסוריאזיס, אקזמה והרפס ולטיפול בצלוליט. איך משתמשים? לשם חיטוי פצעים, זיהומים או מחלות בדרכי השתן מומלץ להשתמש בשמן בריכוז של אחוז אחד ולשטוף מקומית או לטפטף מספר טיפות לאמבטיה, בכל מקרה כדאי לשטוף את המקום לפני החיטוי. ממה להיזהר? שמן הברגמוט עלול לגרום לכוויות, כשהוא נמצא על עור חשוף לשמש, ולכן מומלץ לכסות את העור למשך מספר שעות לאחר השימוש בו. השמן גם גורם לעקצוצים כאשר משתמשים בו זמן רב מדי.

 למעבר לשמן ברגמוט: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Bergamot-oil-10ml.html

שמן רוזמרין

שמן ייחודי המופק מעליו של שיח הרוזמרין, מפתיע בסגולותיו הרבות המיטיבות עם שיערך ומטפחות אותו בצורה היעילה והטבעית ביותר. שמן הרוזמרין נודע עוד בעולם העתיק בהשפעותיו המצוינות והתורמות לחידוש הרקמות וזירוז התחדשות בריאה של תאי הגוף והשיער, בשל היותו ממריץ אינטנסיבי של מחזור הדם. תכונתו החיונית של הרוזמרין מתבטאת ביעילותו הרבה לחיזוק שורשי השיער והברקתו, לטיפול בנשירת שיער בנוסף להיותו דוחה כינים ומונע קשקשים. מתאים גם לבעיות עור דלקתיות ולטיפול בפטריות ובאקזמות. ממריץ זרימת דם לכוון הראש, מדלל דם, מחזק כלי דם, מחטא, מעורר. אסור לשימוש :נשים בהריון (שליש ראשון),ילדים היפר אקטיביים, יתר לחץ דם, חולי לב, אפילפסיה.

למעבר לשמן רוזמרין לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Rosemary-oil-10ml.html

 

שמן לבנדר

שמן הלבנדר הוא המוכר, הנפוץ והחשוב ביותר מבין השמנים הארומאטיים בעידן המודרני ואף זכה לכינוי "מלך השמנים האתריים". את פרחיו הסגלגליים של צמח הלבנדר (אזוביון בעברית) ניתן למצוא פזורים ברחבי הים התיכון, אך הטובים ביותר נמצאים בהרי פרובאנס בצרפת. שמו המקורי של הלבנדר הוא אזוביון ויש המקשרים אותו לצמח האזוב התנ"כי ששימש את אבותינו כצמח מרפא כבר לפני יותר מ-3000 שנה. מסורת אחרת מספרת כי אמבטיות לבנדר היו מאוד מקובלות בימי הרומאים וכי אפילו חיילי רומי נהגו להחזיק בכליהם שקיות לבנדר לרחצה . הרומאים העניקו לו את השם לבנדר הנגזר מהמילה "לבו", לשטוף או לנקות בהתייחס לתכונותיו המטהרות, והיו מפזרים את העלים על שערותיהם של בתולות ובין סדיניהן. למה הוא מועיל? סגולותיו הרפואיות הרבות כוללות נטרול רעלים מהגוף, תיקון פגמי עור, חידוש תאים, שיקום וריפוי פצעים דלקות, כוויות), עוצר דימומים, מחטא, אנטי דלקתי, מוריד חום, מרגיע. שמן הלבנדר מקל גם על כאבי אוזניים ושרירים, מפיג מתחים ונדודי שינה ואפילו משווה לעור מראה צעיר ורענן. והוא אפילו תורם להרחקת כינים מראשי הילדים. השמן אף נחשב בטוח יחסית לשימוש אצל תינוקות ונשים בהריון עוד ניתן להשתמש בו לבעיות פרקים שונות, כאבי גב, בצקות ואפילו כנגד צלוליטיס. את הפרחים עצמם ניתן לייבש ולשים במאכלים שונים. איך משתמשים? הלבנדר מגיע בצורת תה, שמן או טבליות. כדי לטפל בכוויות מומלץ להשתמש פעמיים ביום בקומפרסים קרירים של תה לבנדר ועליהם לטפטף כמה טיפות של שמן לבנדר. כדי לטפל בפצעים מומלץ לנקות את הפצע היטב ולטפטף 2-3 טיפות של שמן ישירות על הפצע פעמיים-שלוש ביום. להרגעה אפשר לטפטף כמה טיפות לאמבט או להשתמש במבער. ממה להיזהר? שמן הלבנדר אינו נחשב מסוכן. יחד עם זאת ישנם כאלה הסובלים מאלרגיה הנראית על פני העור ורגישים להשפעות השמן. בכל הנוגע לטיפול בתינוקות, חשוב להשתמש בכמות קטנה יחסית שאינה עולה על טיפה אחת לכל שמונה מ"ל. מכיוון שהשמן מרגיע הוא אינו מומלץ על אנשים הסובלים מלחץ דם נמוך.

למעבר לשמן לבנדר לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-sloul-Lavender-10ml.html

 

שמן אלוורה

אלוורה (Aloe Vera) הוא צמח ממשפחת השושניים הידוע בתכונותיו הרפואיות. השימוש באלוורה הן חיצוני והן פנימי. הג'ל שמופק מתוך החלק הפנימי של העלים עשיר בחומרים רבים כמו ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחומרים התומכים במערכת העיכול. החל מראשית המאה ה-18 רשמו רופאים באירופה מיצוי מקליפת עלה האלוורה כדי להתגבר על בעיות עצירות. כיום אין משתמשים כמעט במיצוי הזה ובמקומו נפוץ שימוש אחר לחלוטין בג'ל המופק ממרכז העלה ושאינו מכיל חומרים משלשלים. באנליזה כימית של ג'ל האלוורה התגלו יותר מ- 400 חומרים ובתוכם כל אבות המזון הנחוצים לאדם. בהתייחסות לשימושים שנעשים באלוורה ישנה הפרדה עקרונית בין מיצוי שהופק מהג'ל שבמרכז העלה לבין חומרים שהופקו מהקליפה והשכבות החיצוניות. שימושים השימוש החיצוני בג'ל האלוורה מקובל ברפואה יותר מהפנימי. ג'ל האלוורה ידוע כמקל ומרפא כוויות וכמרפא פגעי עור שונים כמו מעיכות, עקיצות וגרויים. אלוורה יכול לעזור גם במקרים של אקזמה, פסוריאזיס ומחלות פטריתיות. שימוש נוסף הוא לטיפוח העור והשיער ואלוורה משמש לעתים קרובות כתוסף במגוון רחב של מוצרי קוסמטיקה. קיימים מחקרים רבים על הפעילות הרפואית של ג'ל האלוורה ואחדים מהם מצביעים על כך שהג'ל המופק מממרכז העלה של הצמח מאיץ את תהליך ההתחדשות בתאים פגועים ולכן יעיל לטיפולים ברפואת שיניים . מחקרים אחרים הוקדשו לבדיקת הפעילות הפנימית של ג'ל האלוורה להקלה בסוכרת ומחלות נוספות, אחת מהידועות בהן היא דלקת כיבית של המעי הגס. מחקר שנערך בבי"ס לרפואה של אוניברסיטת פיטסבורג בארצות הברית הראה שחומרים המופקים מהאלוורה מסוגלים לעזור בהצלת נפגעים בשדה הקרב .

 

שמן אקליפטוס

אקליפטוס גלובולוס Globulus Eucalyptus שמן המופק מעלי עץ האקליפטוס. או בשמו המלא "אקליפטוס גלובולוס" שמקורו באוסטרליה. בגלל חוזקו של השמן יש להשתמש בו במינונים נמוכים. מחטא, פותח את דרכי נשימה, ממריץ, מגביר זרימת דם, מעלה אנרגיה לכיוון הראש, מטפל בבעיות עור, מצוין לחיזוק שורשי השיער ולמניעת נשירה. ישנם סוגים נוספים ועדינים יותר של אקליפטוס: אקליפטוס רדיאטה (Radiata), אקליפטוס סמיטי (Smity) ואקליפטוס לימוני (Citiodora) . למה הוא מועיל? שמן האקליפטוס עצמו נחשב כמקרר, ולכן הוא משמש כחומר מרגיע מפני עקיצות יתושים וגירויים. משמש גם כחומר דוחה יתושים וחרקים. יחד עם זאת, חוזקו העיקרי הוא בהשפעתו על מערכת הנשימה - הוא מרגיע מקרים של נזלת כרונית, סינוסיטיס ואסתמה. מתאים לטיפול באלרגיות בעור, בכוויות ובפצעי קור, בפצעי הרפס, לעיסוי ממריץ נחשב לחומר מחטא פצעים, מקל על בעיות חניכיים, ואפילו על כאבי שרירים ופרקים. ניתן להשתמש בו גם במצבים של עייפות כרונית, לטיפול בעור שמן. איך משתמשים? במקרים של מחלות בדרכי הנשימה ניתן להוסיף כמה טיפות למים רותחים ולשאוף את האדים, לטפטף טיפות על טישו ולהניח ליד הכרית בלילה. לכאבי שרירים אפשר להשתמש בשמן ענבים או שקדים ולעסות את העור, או לחלופין להוסיף כמה טיפות לאמבטיה חמה. לחיטוי פצעים – ניתן לערבב שמן אקליפטוס יחד עם אלכוהול נקי ביחסים שווים. לטיפול בבעיות חניכיים אפשר למרוח מספר טיפות על החיך או לערבב עם משחת שיניים. להרחקת יתושים וחרקים אפשר לערבב במים (בערך 20 טיפות ל-30 מ"ל של מים) ולהתיז בחדר או להשתמש במבער. ממה להיזהר? שמן האקליפטוס עלול להיות רעיל, לכן יש לבדוק תמיד את עלון היצרן. קיימים אנשים המפתחים אלרגיה לשמן האקליפטוס, ולכן אם מופיעה פריחה על העור – יש להפסיק את השימוש מיד. שמן האקליפטוס ותה האקליפטוס עלולים לגרום לתופעות פיזיות שונות המתבטאות בסחרחורות, הקאות ושלשולים, ולכן גם במקרה זה – השימוש חייב להיפסק מיד. אסור לבלוע שמן אקליפטוס שאינו מגיע בצורת טבליות או מדולל בצורת תה. אסור למרוח את השמן על עור הפנים של תינוק או ילד, מכיוון שהוא יכול לגרום לתופעות של קוצר נשימה. אסור לשימוש לחולי לב, לחולי פרקינסון, לנשים בהריון, לתינוקות.

 למעבר לשמן אקליפטוס לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-eucalyptus-10ml.html

למעבר לשמן אקליפטוס לימוני לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Eucalyptus-lemon-oil-10ml.html

שמן קוקוס

שמן קוקוס מופק מהקוֹ‏פּ‏רָ‏ה שהוא ה"בשר" או הגרעין של פרי הקוקוס השמן מכיל ריכוז גבוה של חומצות שומן רוויות ומתגבש בטמפרטורה של 18-20 מעלות. שמן הקוקוס הוא מעין וקס, המשמש כחומר סבוני. בטמפרטורת הגוף נמס ומנקה ביעילות פסולת, מזין עור יבש ומקומט משאירו רך, עדין וגמיש ומרענן את מראה הפנים. השמן משמש לחיזוק השיער ומקנה ברק במיוחד לשיער שחור מומלץ לשיער ולטיפול בקשקשים, לקרקפת שומנית או יבשה מדי, ולקצוות מפוצלים. מקנה לחות וברק. מרגיע כוויות וגרויי העור .

למעבר לשמן קוקוס לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-125ml-coconut.html

שמן גזר

שמן גזר נקרא שמן תשרית מכיוון שהוא מופק על ידי השריית שורש הגזר המיובש והטחון בשמן צמחי. לשמן צבע כתום חזק בזכות הבטא- קרוטן הנמצא בשמן באחוזים גבוהים מאד. שמן הגזר איכותי ביותר ובעל סגולות ריפוי וקוסמטיקה ידועות. שמן גזר בריכוז גבוה מכיל פרו ויטמין A, המסייע לריכוך השיער והחלקתו ומעודד צמיחת תאים ושיקום הרקמות. השמן מכיל גם ויטמין Bהתורם לבריאות השיער, ויטמין Dהמסייע בספיגת הסידן, ויטמין Eהמעניק לחויות מרוכזות ומגמיש את השיער וגם ויטמינים מסוג Cו- K. תכונות שמן הגזר הופכות אותו ליחיד סגולה לטיפול בשיער רגיל עד יבש. השמם מונע פיצול ומוסיף לשיער ברק, גמישות ומגע משי מיוחד במינו. שימושים: בזכות מרכיביו הרבים נחשב שמן הגזר לאנטי דלקתי ומשמש לטיפול בעור- מחדש בניה של רקמות ותאים חדשים במיוחד בעור יבש ובלה, מזרז איחוי של פצעים וכוויות. מצוין לטיפול בעיניים יבשות, כואבות ובדלקות עיניים בגלל ריכוז הבטא קרוטן. לא סתם הסבתות אמרו לאכול הרבה גזר כי זה טוב לעיניים. מטפטפים מספר טיפות שמן גזר צמחי על צמר גפן ומנקים את העין. משמש להזדקנות בטרם עת, גירוד, יובש, ספחת ואקזמה. מחדש נעורים, מפחית דלקתיות. ניתן לשזף את עור הגוף ללא חשיפה לשמש על ידי מריחת שמן גזר .

 

שמן גרניום

שמן המופק מפרח גרניום שמקורו בסין, מצרים או צרפת (גרניום בורבון). הגרניום מוכר כצמח בעל סגולות ייחודיות בתחום הבישול, הקוסמטיקה והרפואה העממית. נקרא "השמן של האישה" ובעל יכולת להבליט את היופי של כל אישה. לגרניום יכולות אדירות ביצירת שיווי משקל נפשי ויצירת איזון בין הגוף לנפש יעיל לאיזון הורמונאלי . מרגיע, מכווץ, מחזיר חיות ומגביר טונוס. מצוין למצבי מתח ממושך. יש לו תכונות מרעננות, אנטי דיכאוניות וברפואה העממית משתמשים בו לבעיות עור כגון דלקות ופצעים. מי הגרניום נפלאים להחייאת עור הפנים, מניעת הזדקנות העור, טיפול בנימי דם בולטים ובכתמים בעור. מתאים לכל סוגי העור. אסור לשימוש לנשים בהריון (ועד חצי שנה לאחר הלידה), לתינוקות.

 למעבר לשמן גרניום לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Geranium-oil-10ml.html

שמן אבוקדו

מקור שמן האבוקדו הוא מארצות טרופיות אולם הזן האמריקאי הוא המשובח והטהור ביותר. את השמן מפיקים מהגלעין בכבישה קרה וצבעו צהבהב. השמן עשיר בויטמינים, פרוטאין, לציטין, חומצות שומניות ומינרלים רבים ומכיל רכיבים תזונתיים רבים. האבוקדו נחשב לקרם הלחות היעיל ביותר בטבע והוא מתאים במיוחד לבעלי עור קרקפת יבש ושיער יבש ופגום. בזכות השמן האיכותי שמופק מהאבוקדו, יש לפרי הייחודי הזה יכולת להגן על תאי השיער והקרקפת מפני נזקי סביבה ואקלים ולשקם עור פגוע. שמן האבוקדו נחשב לשמן האיכותי והבריא ביותר בטבע. הוא מכיל ויטמינים רבים (A, B, D, F), יעיל מאוד כנגד נזקי שמש לשיער בעוד הויטמינים שבו עוזרים כולם בשיפור מראה השיער ועור הקרקפת. האבוקדו בשירות האנטי אייג´ינג - האבוקדו הוכח גם כמסייע באופן אקטיבי למראה צעיר והוא מכיל את הכמות הגדולה ביותר בטבע של חומצה גמא-לינולית, אותה חומצה המזינה את תאי עור הפנים העוצרת את הזדקנותו. בקוסמטיקה: שמן האבוקדו הינו שמן מתאים לכל סוגי העור, בעיקר לעור יבש, באקזמות , השמן מעדן ומרכך את עור הגוף ומצוין לשיקום ידיים סדוקות. שמן אבוקדו הנו השמן המתאים ביותר למריחה בזמן הריון למניעת פיצוצים וסימני מתיחה בעור. מומלץ להשתמש בשמן מתחילת ההיריון ולמרוח את הבטן, הירכיים, הישבן והשדיים ולהמשיך בכך גם אחרי הלידה על מנת לאפשר לעור לחזור למצבו הקודם. בטמפרטורה נמוכה השמן מתעבה ומאבד את צלילותו.

שמן מנדרין

המנדרין הוא עץ הדר ממשפחת הפיגמיים, הנפוץ באיטליה, מקסיקו וברזיל. השמן האתרי מופק מקליפת הפרי בסחיטה. צבעו של השמן כתום (ישנו גם סוג ירוק) וריחו נעים ורענן. הוא נחשב למשפר זרימת דם בעור, נוגד כיווצים ,מרגיע ,משפר ומרומם מצב רוח ומשמש לטיפול בכאבי שרירים . בתחום הקוסמטי, מרגיע גירויים ורגישויות בעור ומתאים בעיקר לטיפול בעור שמן. משפר את גמישות העור, אנטי-אייג'ינג, שימושים בקוסמטיקה : לכל סוגי העור. מתאים במיוחד לעור מבוגר, כבד ונפול, לנשים בהריון למניעת סימני מתיחה. אסור לשימוש : בטוח לשימוש (כולל לנשים בהריון ותינוקות), אין להיחשף לשמש כ-10 שעות לאחר שימוש חיצוני.

למעבר לשמן מנדרין לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-mandarin-oil-10ml.html

 

שמן רוזהיפ

תמצית רוזהיפ של רוטס מועשרת בגרעין ורד הבר המסייע כנגד תופעת אובדן השומן והתייבשות העור, האופייניים לתהליך הרחצה. ורד הבר עשיר בויטמין Cומכיל מרכיבי בולמי חימצון רבים והשפעתו מגינה על שלמות השיער ותפקוד התאים מפני נזקי החמצון.

 

שמן לימון

הלימון איננו מפרי ההדר המקוריים שגדלו בעולם ולמעשה הוא שילוב של ליים עם אתרוג. עץ הלימון הוא עץ קטן, המתנשא עד לגובה מקסימלי של 6 מטרים. הענפים מחודדים ומסודרים בצורה של כתר. צורת העלים היא אליפסה מחודדת, וצבע הפרחים סגלגל. הלימונים מבויתים בעיקר לשם הפקת מיץ, אך גם החרצנים, הציפה והקליפה משמשים בעיקר בבישול. מיץ הלימון מכיל כ-5% חומצה ציטרית, ועל כן ללימון יש טעם חמוץ. השמן מופק מקליפתו החיצונית הצהובה של פרי הלימון. הוא מרגיע, מחדש רקמות, מבהיר כתמי עור, מחטא פצעים, מטפל ביבלות עור (בשילוב עם שמן מור). מתאים לכל סוגי העור. במיוחד לעור אקנתי ולעור עם כתמים. מותר לכולם (לתינוקות ולנשים בהריון עדיף לבחור בשמן הדרים עדין יותר), אסור לשימוש: אין להיחשף לשמש כ-10 שעות לאחר שימוש חיצוני.

למעבר לשמן לימון לחץ כאן:  http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-lemon-oil-10ml.html

 

שמן נרולי- ניצת התפוז

שמן נרולי =ניצת התפוז השמן מופק מפרחי החושחש, מפרחי הנרולי ומקורו במצריים וצרפת מרומם מצב רוח, מעורר את התחדשות התאים ומחיש הגלדת פצעים. מרגיע דלקות, מצוין לעור עייף, מבוגר ורגיש, קמטים, צלקות,סימני מתיחה, עור יבש, סדוק או אלרגי. מטפל בעור עם קופרוז (נימי דם בולטים ומפוצצים), פריחות, אקנה. מחטא ,מטפח ומרגיע את העור . נחשב לאחד השמנים הטובים לטיפוח העור. שימושים בקוסמטיקה: מרגיע, משפר את מרקם ואת מגע העור, מעניק לעור מראה מתוח וזוהר, אנטי-אייג'ינג קוטל נגיפים ומאיץ את התחדשות תאי עור. מתאים לכל סוגי העור ובמיוחד לעור עייף ומבוגר, רגיש, מגורה ויבש. מתאים לטיפול באקנה ודרמטיטיס מותר לכולם (כולל נשים בהריון ומניקות)

 למעבר לשמן נרולי לחצו כאן:  http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Neroli-oil-10ml.html

שמן תפוז מתוק

שמן מקליפתו הכתומה של עץ התפוז. מעורר, מרענן, משפר מצב רוח, מייבש פצעונים, מאזן הפרשת סבום, מחדש תאים. שימושים בקוסמטיקה : לעור שמן ואקנתי, סימני מתיחה, עור מבוגר ,דרמטיטיס. אסור לשימוש :אין להיחשף לשמש כ-10 שעות לאחר שימוש חיצוני.

 למעבר לשמן תפוז לחצו כאן:  http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-orange-oil-10ml.html

שמן ילנג ילנג

שמן אקזוטי המופק מפרחי עץ אילנג אילנג (עץ הבושם)שהינו עץ טרופי עם עלווה רחבה המגיע לגובה של 20 מטר. עצי האילנג פורחים בלבן, ורוד או צהוב. השמן המופק מהפרחים הצהובים והוא המשובח והיקר ביותר. בשפה המלאית משמעות השם "פרח הפרחים", זהו פרח שזוג נושא ביום חתונתם . העולם המערבי נחשף לצמח בעל שם ייחודי זה בשלב מאוחר יחסית, למרות ששורשיו מחזירים אותנו אלפי שנים אחורה לעצים ממשפחת האנוניים שנפוצים מאוד באינדונזיה, מלזיה והפיליפינים מדגסקר ואיי קומורו. את השמן מפיקים מהפרחים הטריים על ידי קיטור. לילאנג ילאנג שמן של אהבה ושמחה ,יש ריח מתקתק ,דומיננטי, עשיר ובמעט חריף, שגורם מעט להיפנוזה ואופוריה, השמן נחשב למעורר תשוקה ובמקביל הוא גם מרגיע בצורה עמוקה , שימוש בנשיפה יכול לתת תוצאה של סמים נרקוטי. בין סגולותיו הרפואיות הרבות, לצמח הילאנג ילאנג יש יכולת חיטוי גבוהה והוא מאפשר הורדה של רמת לחץ הדם וחיזוק מחזור הדם, בנוסף יש לו השפעה רבה גם על העור מאחר והוא מווסת את ייצור חלב העור ומחזק את הקרקפת, הן לעור שמן והן לעור יבש. שימושים: מרגיע מתחים, מחזיר שמחת חיים ומרומם את הנפש. אנטי דיכאוני, שמן אפרודיזיאק (מאוד מעורר מינית), מחדש את חדוות הזוגיות והמין. אנטי-אייג'ינג, מאזן הפרשת שומן, מאזן לחץ דם, עוזר לטפל בנדודי שינה האילנג משמש בתעשיית הבשמים כמייצב הבושם וקושר אותו לעור והן כתחליף לצמח הלילך. שימושים בקוסמטיקה : מרגיע עור מגורה, מגמיש ומזין עור יבש, לעור מעורב, עור מתבגר, מבוגר ועייף, לעור אקנתי. מאזן את הפרשת השומן על פני העור. ברפואת המזרח הרחוק משמש השמן לטיפול בעור הקרקפת כמעודד ומחדש צמיחת שיער. אינו רעיל ובטוח לשימוש, אינו מגרה את העור אך בכמות גדולה עלול לגרום לכאבי ראש. אסור לשימוש : ללחץ דם נמוך, לנשים בהריון, לסובלים ממיגרנות.

 

שמן זית

שמן זית הוא שמן המופק מזיתים. שמן הזית נחשב למשובח שבמיני השמנים. הוא בעל טעם אופייני ומעודן ומשמש לתיבול ולטיגון. שמן הזית שימש עוד בימי קדם כחומר גלם ליצור מוצרים קוסמטיים, סבון, מוצרי סיכה לגוף ותכשירי שיער. בשל הקושי בהפקת כמות גדולה של שמן מן הזיתים שנמסקו וההבדלים הבולטים בין שמן זית משובח לבין שמן זית שאינו כזה, נחשב השמן למיוחס ובעל סגולות של קדושה ויחוד, ועל כן שימש להמלכת מלכים. מלכי ישראל ומלכי יהודה נמשחו גם הם למלכים באמצעות שמן זית. שמן הזית שימש כאחד המקורות העיקריים לתאורה. בבתי כנסת היה מקובל לתרום "שמן למאור", ואף מנורת בית המקדש הוארה בשמן זית. מגע של זרים בכדי השמן די היה בו לחללם, וזכור בהקשר זה חילול כדי השמן בעת כניסת היוונים לבית המקדש ונס כד השמן. שמן הזית הוא המובחר והמשובח ביותר להדלקת נרות החנוכיה בחנוכה (זכר לאותו נס), ולקראת חג החנוכה בישראל עולה מחיר שמן הזית, והוא נמכר כאחד המוצרים העיקריים ברשתות הקניה. לשמן הזית, כמו לעץ הזית עצמו, נודע תפקיד חשוב בתרבות החומרית בארץ ישראל ובתרבות העברית הקדומה. עדות לכך היא משל יותם, לפיו פנו תחילה לעץ הזית משום זכותו הטבעית כמלך העצים בזכות תנובתו המועילה והחשובה. כך גם כאשר מוזכרים שבעת המינים התורה מכנה את הארץ "ארץ זית-שמן". שמן הזית שימש כתכשיר קוסמטי: "ורחצת וסכת בשמן ושמת שמלותיך עליך" (שמואל ב', י"ד, ב'). רוב רובו של שמן הזית העולמי (99%) מופק בארצות אגן הים התיכון. יצרניות שמן הזית הגדולות בעולם הן ספרד, איטליה, ויוון. בארץ ישראל מופקת כמות קטנה יחסית של שמן זית, ורובה לשימוש מקומי.

 

שמן גלעיני אפרסק

שמן האפרסק עשיר בויטמין F, בעל סגולות קוסמטיות רבות. השימוש בו יעניק לשיערך חיוניות מתחדשת, לחות מרוכזת וזוהר, ויסייע במניעת שבירת השיער והתייבשותו. מסיכת האפרסק מצטיינת בשימור איכות הצבע ומצליחה למזער את נזקי השמש והאקלים המשפיעים על דהייתו. כמו כן היא יעילה גם לטיפול וניקוי עור קרקפת רגיש ומתאימה במיוחד לשיער יבש, צבוע ופגום.

 

שמן בנזואין

שמן המופק מהשרף של קליפת עץ הבנזואין. מחטא, מכייח ומשפר את זרימת הדם. מרגיע ומעורר בעת ובעונה אחת. מרגיע גירויי עור, פריחות ואדמומיות. שימושים בקוסמטיקה: לעור יבש, אדום וסדוק. לעור עם פריחה וגירויים, לטיפול בפצעי קור. אסור לשימוש לנשים בהריון, לתינוקות, לפני חשיפה לשמש.

 

שמן אלמוות הכסף

שמן יקר וחזק שמופק מעץ האליקריסיום. מתאים לטיפול בטראומות, בשטפי דם, לחיזוק כלי דם, לסילוק תאים מתים מהעור ולחידוש רקמות, בעל פעילות אנטי-אייג'ינג חזקה, טוב לטיפול בבעיות עור. שימושים בקוסמטיקה: לעור מבוגר ורפוי, לטיפול מיידי בשטפי דם, לריפוי צלקות ישנות, לכל מחלות העור המלוות קשקשת כמו פסוריאזיס, סבוריאה, עור יבש וסדוק וכו`. שמן לטיפול בצלקות ישנות: 30CCשמן סטלריה 3 CCשמן קלנדולה 30 טיפות מהשמנים הבאים: טגטס, לימון, לבנדר והליקריסום. אם הצלקת פחות מ-11 חודשים להוסיף גרניום אסור לשימוש: לחולים כרוניים הנוטלים תרופות באופן קבוע, לנשים בהריון, לתינוקות

 

שמן ג'ינג'ר

שמן שמופק משורש הזנגוויל (ג'ינג'ר) בונה ומחזק את הגוף ואת מערכת החיסון, ממריץ, מחמם, מטפל באנמיה, בחולשה, בזרימת דם איטית, מזרז עיכול, דוחה טפילים, משפר ספיגת חומרים בעור, מקל על התקררויות ושיעול ועל בחילות בהריון. שימושים בקוסמטיקה : לכל סוגי העור. בעיקר לאנשים הסובלים מקור. אסור לשימוש: יתר לחץ דם, בעיות לב, מחלות מערכת העצבים (לא מומלץ לטיפוסים חמים). בהריון מומלץ להשתמש בחליטה ולא בשמן אתרי.

 למעבר לשמן ג'ינג'ר לחצו כאן:  http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Ginger-oil-10ml.html

שמן ורדים

שמן אבסולוט עדין ויוקרתי, המופק מעלי וורדים אדומים ריחניים שמקורם בבולגריה. גורם להתרוממות רוח, מגביר אהבה עצמית (טוב לאנורקסיה, אהבה נכזבת), מרגיע, אנטי-דלקתי, שומר על לחות העור ומונע התייבשותו, מונע קמטוטים. שימושים בקוסמטיקה : לכל סוגי העור. מתאים במיוחד לעור יבש, אדום, מגורה, שורף וצורב. מותר לשימוש לכולם (כולל תינוקות בני יומם ונשים בהריון).

 

שמן יסמין

שמן אבסולוט יקר שמופק מפרחי היסמין הריחניים. מרגיע, מזרז לידה, מעורר מינית, מונע קמטים ע"י הרפיית שרירי הפנים, מעורר התחדשות תאים, אנטי-אייג'ינג, לטיפול בגירויים, באדמומיות ובדרמטיטיס שימושים בקוסמטיקה : לכל סוגי העור. במיוחד לעור מבוגר ועייף ולעור אקנתי. אסור לשימוש: לנשים בהריון.

 

שמן לבונה

שמן המופק מהשרף של גזע עץ הלבונה. מטפח,הבעל יכולת טיהור נפשי ופיסי, אנטי דלקתי, מרגיע פצעונים ואדמומיות, למניעת קמטים ויובש, אנטי-אייג'ינג. שימוש בקוסמטיקה : עור מבוגר או מתבגר (מגיל 40 ומעלה), עור יבש, עור מודלק, אדמומי ומגורה, פצעונים קטנים. מותר לכולם (כולל נשים בהריון)

 

שמן מליסה

שמן מליסה משמעות השם "מליסה" ביוונית הוא דבורת הדבש, על שום ריחו הלימוני של הצמח שהיה מושך אליו נחילי דבורים. למה הוא מועיל? הצמח והשמן שימשו בימים קדומים לטיפול בבעיות שונות הקשורות לדם. החל מהקלה על שטפי דם, סיוע בהגלדת פצעים, וכלה בטיפול בבעיות מחזור שונות, גיל המעבר ולחץ דם גבוה. השמן מרגיע (עצבנות, היסטריה, פחדים), נחשב כיעיל במיוחד נגד דיכאון או עייפות, וניתן להשתמש בו בזמן הצטננות לשם ניקוי בית החזה מליחה. אנטי טראומטי (מטפל בבעיות עור שנוצרו כתוצאה מטראומה קיצונית), אנטי דכאוני - מגביר מוטיבציה, מטפל בבעיות עור. איך משתמשים? כנגד עייפות או דיכאון אפשר להשתמש בחליטת הצמחים עצמם (בערך שתי כפיות לכוס). להצטננות ולהוצאת ליחה - ניתן לבשל את העלים ביין ולשתות את המשקה כשהוא חם. בקוסמטיקה : לטיפול בבעיות עור ויראליות שנובעות מחולשה של מערכת החיסון -הרפס, פסוריאזיס, אקזמות כמו כן, ניתן להוסיף את השמן למים רותחים ולתת לאדים לנקות את עור הפנים. ממה להיזהר? השמן חזק ועוצמתי! יש להשתמש במינונים נמוכים משום שהוא עלול לגרום לכוויות במגע עם השמן. ישנם אנשים המסוגלים לפתח תגובה אלרגית לשמן. זו גם הסיבה לכך שהשמן אינו מומלץ לנשים הרות או לאנשים בעלי עור רגיש. השמן אף אינו מומלץ לאנשים הסובלים מגלוקומה, מכיוון שהוא מסוגל לעלות לחץ תוך עיני. אסור לשימוש בתינוקות.

למעבר לשמן מליסה לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Melissa-oil-10ml.html

 

שמן למונגראס

שמן המופק מהצמח למונגראס (עשב לימון). ממריץ, מקל על אדמומיות בעור מגורה, מכווץ, משתן - מנקה רעלים, מנטרל ריחות רעים, מקל על מחלות עור מפושטות (על כל הגוף), דוחה יתושים (עם שמן גרניום ושמן לימון). שימושים בקוסמטיקה: לכל סוגי העור. במיוחד לסובלים ממחלות עור כמו פסוריאזיס ואקזמה. אסור לשימוש : אין להיחשף לשמש כ-10 שעות לאחר שימוש חיצוני.

 

שמן מור

שרף המופק מקליפת העץ. מרגיע, מטפל טוב בבעיות עור שנובעות ממתח, מעצבנות ומחרדה, מטפל בדלקות עור, באקזמות, בגירויים ובגירודים, מייבש, מחזק את מערכת החיסון. שימושים בקוסמטיקה: לעור שמן, לעור בעייתי (אקזמות, זיהומים, גירויים). אסור לשימוש: לנשים בהריון.

 למעבר לשמן מור לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-mor-oil-10ml.html

שמן אשכולית

שמן המופק מקליפת פרי האשכולית. מאזן, מרענן, מרומם ומשפר את מצב הרוח, משפר חילוף חומרים, מנקז רעלים, מטהר את הדם, מקל על סימפטומים של לפני מחזור וגיל המעבר אצל נשים, מסייע להרזיה. שימושים בקוסמטיקה לכל סוגי העור. מתאים במיוחד לעור שמנוני. לטיפול בצלוליט. אסור לשימוש לנשים בהריון , אין להיחשף לשמש כ-10 שעות לאחר שימוש חיצוני.

למעבר לשמן אשכוליות לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-grapefruit-oil-10ml.html

 

שמן מרווה מרושתת

שמן המופק מעשב המרווה. מרגיע אדמומיות בעור, מטפל בפצעונים, בכתמים, באקנה, בדלקות עור. מנקה רעלים, מחדש רקמות עור, מחזק מערכת חיסון, מאזן הורמונלי לנשים, מחזק ומעורר את מערכת הלימפה, מטפל בנשירת שיער. מעניק ברק ונפח לשיער. שימושים בקוסמטיקה: בעיקר לנשים בגיל המעבר שסובלות מתופעות עוריות, לטיפול בשיער לתופעות נשירה בעיקר על רקע גיל המעבר. בטוח לשימוש (כולל לנשים בהריון ותינוקות) אסור לשימוש לפני החשיפה לשמש.

למעבר לשמן מרווה מרושתת: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Sage-oil-10ml.html

 

שמן עץ הברוש

שמן המופק מעלי עץ הברוש. מעורר, מכווץ, מחזק כלי דם, מתאים לטיפול בקופרוז, מאזן הפרשת שומן מהבלוטות, מטפל בטחורים ובשקיות נפוחות מתחת לעיניים. שימושים בקוסמטיקה :לעור שמן ואקנתי בעל נקבוביות גדולות, לעור יבש (בתוספת חוחובה או נבט חיטה), לעור אדמומי עם קופרוז. אסור לשימוש :לנשים בהריון.

 למעבר לשמן עץ הברוש לחצו כאן:  http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-cypress-oil-10ml.html

שמן אנג'ליקה

שמן נשי רב עוצמה ומחזק שמופק משורש האנג'ליקה. מחזק, מעודד, תומך, מגביר את כח החיות ומעלה את הרמה החיסונית. שימושים בקוסמטיקה: לעור מגורה ואדמומי, לטיפול בגרויים ובפצעים אסור לשימוש אסור לשימוש לחולי סוכרת, לנשים בהריון, לתינוקות, לפני חשיפה ארוכה לשמש.

 

שמן עץ התה

שמן שמופק מהעלים ומהענפים של עץ התה שמקורו באוסטרליה. ממריץ, מחטא, אנטי זיהומי, אנטי פטרייתי, מטהר, מחזק מערכת חיסון, מוריד חום, סוגר פצעים שימושים בקוסמטיקה : בעיקר לעור אקנתי,הרפס ועקיצות. מותר לכולם. בד"כ ניתן למרוח ישירות על העור (כמות קטנה) אך יש אנשים בעלי רגישות אליו.

 למעבר לשמן עץ התה לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-tea-tree-oil-10ml.html

שמן קינמון

שמן המופק מקליפת עץ הקאסיה שמקורו בסרי לנקה. ממריץ, מחמם בהתחלה ואח"כ מקרר (ע"י הזעה), מדלל דם, מאיץ זרימת דם, מנחם, פותח תאבון, משפר מצב רוח שימושים בקוסמטיקה לכל סוגי העור. מתאים במיוחד לטיפוסים קרים. אסור לשימוש : יתר לחץ דם, בעיות לב, מחלות מערכת העצבים (לא מומלץ לטיפוסים חמים

 למעבר לשמן קינמון לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-cinnamon-oil-10ml.html

שמן ציפורן ניצנים

שמן המופק מצמח הציפורן (מסמרי ציפורן) ממריץ, מחמם, אנטי דלקתי, מאלחש, אנטי פטרייתי. שימושים בקוסמטיקה: לכל סוגי העור. מתאים במיוחד לטיפוסים קרים. אסור לשימוש : יתר לחץ דם, בעיות לב, מחלות מערכת העצבים (לא מומלץ לטיפוסים חמים)

 למעבר לשמן ציפורן לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Clove-oil-10ml.html

שמן פצ'ולי

שמן המופק מהעלים של שיח הפצ'ולי שמקורו במזרח אסיה. מרגיע, מחזק, אנטי בקטריאלי, מאחה רקמות, מעורר מינית, מדכא תאבון, מכווץ, מזרז התחדשות תאים. שימושים בקוסמטיקה : לבעיות עור דלקתיות, עור אדמומי וחם, אקנה, קופרוז, אקזמות. אסור לשימוש : לא מומלץ לטיפוסים קרים.

 למעבר לשמן פצ'ולי לחצו כאן:http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Ptachuli-oil-10ml.html

שמן בוראג'

הבוראג' הוא צמח חד שנתי בעל פרחים כחולים בהירים דמויי כוכב. הצמח גדל באזורים קרים בצפון אירופה וצפון אמריקה. עלי הבוראג' ופרחיו משמשים לקישוט מזון ולטיבול משקאות חריפים. את השמן מפיקים מהזרעים צבעו צהוב חיוור והוא עשיר בחומצת שומן חיונית אומגה 9 ( חומצה גמא לינולאית) בריכוז של עד 26%, כמו כן מכיל השמן חומצת שומן אומגה 9 ( חומצה אולאית), ויטמינים ומינרלים. ו – PALMITIC ACIDשימושים: שמן הבוראג' משמש לטיפול בתופעות גיל המעבר כגון גלי חום, הזעה, עצבנות. הוא מאזן את המערכת ההורמונלית ומסייע לטיפול ב – P.M.Sתסמונת קדם וסת, השמן מחזק את הכליות ומסייע לטפל במחלות כליה, דלקות בדרכי השתן ובשלפוחית השתן מטהר את הדם, מטפל בדלקות פרקים ומפרקים, מחזק את הלב, מחזק ומגמיש את כלי הדם, מוריד כולסטרול ושומן רווי שהצטבר בכלי הדם, מטפל בדלקות עור, סבוריאה, אקזמות, דרמטיטיס, פסוריאזיס (ספחת), טרשת נפוצה, בעיות של הפסקת הווסת עור שהזדקן מוקדם. שמן הבואג' חודר בכלות לתוך העור ומעודד יצירה ובניה של תאים חדשים צעירים ובריאים, מזין ומחזק את ממברנת התא ושומר על עור צעיר יפה ובריא, לכל סוגי העור. שתיית 10 טיפות שמן בוראג' שלוש פעמים ביום תחליף את הכמוסות היקרות ואת כדורי הפנינים אשר חברות הקוסמטיקה מוכרות ויחסכו לכם אלפי שקלים.

 

שמן ערער ענבות

שמן שמופק מהפרי של עץ הערער (הענבות). משתן, מנקה רעלים, ממריץ, מחזק כלי דם, מוריד אדמומיות בעור, מחזק. שימושים בקוסמטיקה : בעיקר לבעיות עקב הצטברות רעלים או נוזלים כגון: בצקות, צלוליט. אסור לשימוש לנשים בהריון, מתאים יותר לגוף ופחות לפנים.

 

שמן עץ הארז

שמן המופק מעץ הארז שמקורו בארה"ב או בטורקיה. שימושים: מחזק ומשחרר, מחמם, מרגיע את הגוף ואת הנפש, אנטי-דיכאוני, נוגד חרדה, מחזק את מערכת העצבים, מרגיע גירודים, מטפל בבעיות עור שמקורן בסטרס. שימושים בקוסמטיקה: מתאים לעור יבש וסדוק, עור דלקתי, אלרגיות בעור, גירודים בעור, פסוריאזיס, סבוראה אסור לשימוש לנשים בהריון , לתינוקות.

 

שמן עץ סנדלווד (עץ אלמוג)

עץ הסנדל שמקורו בהודו הוא עץ טפילי, כלומר הוא שולח את שורשיו לא אל הקרקע, אלא אל שכניו העצים, וכך הוא מקבל את המים והמינרלים שלהם הוא זקוק. השמן עצמו נרקח מליבת העץ ומועיל לגוף בדרכים שונות. למה הוא מועיל? שמן הסנדלווד נחשב יעיל ביותר לטיפול בבעיות נשימה שונות והוצאת ליחה מהריאות. הוא עוזר בהרחבת הסימפונות ומשמש גם למניעת התקפי אסתמה, ברונכיטיס או כתרופה יעילה נגד צרידות, דלקת ריאות, שיעול וכאבי גרון. כמו כן, שמן עץ הסנדל ידוע כמחזק, אנטי ויראלי ואנטי זיהומי, ביכולותיו להרגיע את העור במקרה של גירויים, פריחות וכיו"ב, ולהרגעת הנפש בזמן בלבול ומתחים שונים. אולם הניחוח אינו מרגיע בלבד. רבים מעידים על תכונותיו היעילות כאפרודיזיאק (מעורר מיני) לגבר ולאישה, ניתן להשתמש בו במקרים של אימפוטנציה, קרירות מינית ואפילו לגברים הסובלים מכאבים לאחר פליטת זרע. השמן גם יעיל מאוד כנגד דלקות בדרכי השתן. איך משתמשים? מכיוון שהשמן מופק מליבת העץ, נוהגים מטפלים רבים להמליץ למרוח את השמן לאורך עמוד השדרה - המקבילה האנושית לליבה - כאשר המטופלים סובלים מעייפות כללית ואף מדיכאון. כשמדובר על מטופלים הסובלים מבעיות נשימה או צרידות - מומלץ למרוח את השמן על בית החזה או אפילו על הגרון. אם מורחים את השמן על העור מומלץ לערבב טיפות אחדות ממנו עם שמן נשא או עם מים, ולמרוח על האזור הרצוי שלוש-ארבע פעמים ביום. כדי להקל על מחלות בדרכי השתן, ניתן לבלוע כרבע כפית ממנו ביום במשך תקופה שאינה עולה על שישה שבועות או לשטוף את האזור. בקוסמטיקה מתאים לעור אדמומי ורגיש עם נטייה ליובש בעיקר על רקע מתח נפשי. ממה להיזהר? אין סכנות רבות הקשורות לשימוש בשמן עץ הסנדל, אך כשמעוניינים לנסות שימוש בבליעה - יש לעשות זאת תחת השגחת רופא בלבד. שימוש פנימי אסור גם על ילדים ועל נשים הרות. כמו כן, כדאי לשים לב אם קיימת תגובה אלרגית של הגוף במגע ישיר עם השמן, ולהפסיק את השימוש מיד אם תגובה כזו מתרחשת. אסור לשימוש לנשים בהריון

 למעבר לשמן עץ סנדלווד לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-Sandalwood-oil-10ml.html

שמן זרעי רימונים

שמן זרעי רימון, המונע הזדקנות מוקדמת של העור. הזדקנות של העור אינה תלויה רק בגיל, אלא גם בתחזוקתו. גורמים רבים מזיקים לעור וגורמים לקמטים וחוסר ברק וביניהם: זיהום אויר,קרינת השמש, עשן סיגריות, קוטלי מזיקים, כימיקלים , תרופות, פעילות גופנית מוגזמת, חוסר במינראלים, תזונה עשירה בשומן ומתח נפשי. עישון, קרינת שמש, מתח נפשי, חוסר במינרלים ועוד. גורמים אלו נקראים 'רדיקאליים חופשיים'. חומרים אנטי אוקסידנטים, (נוגדי החמצון), אשר נמצאים בריכוז של 80% בשמן זרעי הרימון שלLAVIDO, הינם חומרים הנקשרים לרדיקאלים חופשיים, ומנטרלים את השפעתם ההרסנית. כאשר תאים של עור מותקפים ברדיקלים חופשיים, מבנה התא שלהם נהרס. כאשר מדובר בגיל צעיר, התאים מתחלפים ומתחדשים במהירות אך עם השנים יופיעו קמטים על העור. במחקרים שנערכו לאחרונה נבדקו תכונותיהם האנטי אוקסידנטיות של שמן זרעי הרימון בכבישה קרה. הבדיקות הראו תכונות אנטי אוקסידנטיות בין החזקות שהתגלו בשנים האחרונות. למה מועיל ?מכיל למעלה מ-60 אחוזים של חומצת שומן ייחודית בשם PUNICIL ACID, בעלת יכולת ולטפל באיזון רמת הסוכר בדם, לעכב מצבי דלקת, מניעה ועצירת טרשת עורקים, מונע מחלות סרטן התלויים באסטרוגן, שיפור פיזור השומן בגוף, חיזוק מערכת החיסון ועוד. טוענים ששמן זרעי רימונים מונע סרטן השד - חוקרים ישראלים מהטכניון בחיפה גילו שלרימונים יכולות להיות השלכות חשובות בטיפול סרטן השד שמן זרעי רימונים מכיל למעלה מ-60 אחוז חומצת שומן לינולאית המגבירה את גמישות העור, מחזקת את קרומי התאים, מגנה מפני נזקים סביבתיים, מפחיתה קמטים וקמטוטים, צריכתה חיונית לשמירה על מראה צעיר ורענן. שמן זרעי רימונים מסייע לחיזוק האפידרמיס, סמיך ועשיר בחומרים פעילים, מסייע להחלקת קמטים לחיזוק וייצוב העור, נוגד חימצון וביכולתו לנטרל רדיקלים חופשיים המזיקים לעור. איך משתמשים? למריחה חיצונית, 1-2 טיפות על עור רחוץ ונקי לפני השינה. ממה להיזהר? אין להשאירו פתוח או חשוף לאור, חום ושמש

 

שמן נר הלילה

השמן המופק מצמח נר הלילה. מקור הצמח בצפון אפריקה כיום גדל באנגליה וצרפת, בעולם המערבי משמש לבליעה בכמוסות למטרות דיאטה בריאות קרישת דם, חיזוק ציפורניים, תהליכים של גיל הבלות, גלי חום, שינויים הורמונאליים ועוד.. מכיל חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ואומגה 6. לאיזון לחץ הדם, איזון רמות סוכר, מאזן את המערכת ההורמונאלית ואת ההורמונים אסטרוגן, פרוגסטרון ופרולקטין. מוריד כולסטרול, מנקה ומגמיש את כלי הדם, חשוב מאוד לאנשים שעברו אירוע לבבי. עוזר להמיס ולפרק שומן רווי שהצטבר בכלי הדם, עוזר לספוג מהמזון אבץ, מגנזיום וויטמינים מקבוצת ה B. מתאים לנשים בגיל המעבר לטיפול בתופעות גיל המעבר כגון: גלי חום, עצבנות, אי נוחות השמן עשיר בחומצה אשר מחזקת את מערכת החיסון, מחזקת את ממברנת התא מורידה לחץ דם גבוה מונעת קרישי דם מורידה כולסטרול מורידה רמת אגרסיות, מאזן רמת אסטרוגן, ופרוגסטרון, מאזנת מחזור חודשי שמן אנטי דלקתי כללי. טוב לשימוש לחולי סכרת, מעורר פעולת הלבלב במקרה זה יהיה שילוב של האיקליפטוס יחד עם נר הלילה כחלק מקרם. שמן נר הלילה מעכב זקנה ודוחה בלות. עוזר להטמיע שומן בלתי רווי כחומר לבניית התא. אופן השימוש הוא 3 עד תשע טיפות שלוש פעמים ביום מתחת ללשון לפני האוכל. מתאים לשימוש גם לילדים ונוער.

 

שמן אובליפיחה = אשחר רוסי

האובלפיחה הוא שיח קטן הצומח לגובה של שלשה עד ארבעה מטרים. הוא גדל בר בגובה רב מאד ובאקלים הקר של ערבות סיביר וסין ומהווה את אחד המשאבים הטבעיים החשובים באזור זה. פרוש השם היפופיאה ביוונית הוא סוס מבריק וזאת מכיוון שסוסים אשר ניזונו מהצמח פיתחו פרווה בריאה ומבריקה. לצמח האובלפיחה פירות צהובים כתומים עשירים בויטמין C, ויטמין E, ויטמין K, פלבונואידים וחומצות שומן חיוניות ומרכיבים מועילים אחרים כגון בטא קרוטן ומינרלים רבים. פירות האובליפיחה חמוצים מאד ולכן לא נוהגים לאכול אותם אך הם משמשים בעיקר לייצור מיץ ותוספי מזון. עלי הצמח משמשים להכנת תה. שימושים: לצמח מיוחד זה מסורת ארוכת שנים של ריפוי נגעי עור כגון אקנה, אקזמה, כוויות, פצעי לחץ, ונזקי שמש. עושר המרכיבים המרשים מסביר את תכונותיו הייחודיות בחידוש ושיקום רקמות וריריות פגועות, הוא מזרז תהליכי איחוי, מדכא צמיחת זיהומים, מחזק כלי דם, משפר תפקודי נשימה תאית, ומעודד יצירת תאים חדשים ובריאים. שמן האובליפיחה מכיל נוגדי חמצון רבי עוצמה ומסייע בהגנה מפני הרדיקלים החופשיים ונחשב למרכיב יעיל וכוכב עולה במיוחד במוצרי אנטי-אייג'ינג - למניעה וטיפול בקמטים, יובש ותסמינים אחרים של עור מתבגר. יכולת השיקום של שמן האובליפיחה נובעת כפי הנראה בין היתר, מתכולה גבוהה של חומצות שומן חיוניות (ויטמין F), כולל חומצה פלמיטולאית אשר נדיר למצוא בכמויות משמעותיות במקורות צמחיים, קרוטנואידים, ויטמין E, פלבונואידים ופיטו-סטרולים. כל אלו חשובים לשמירה על עור בריא.

למעבר לשמן אבולפחיה לחצו כאן: http://xn--5dbamkg7c2c.com/body-and-soul-oblipicha-oil-10ml.html

למעבר לשמנים המופיעים באתר:

http://xn--5dbamkg7c2c.com/Cultivation-and-oils/Essential-Oil/