דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכיי השתן-הגורמים התסמינים ודרכיי המניעה

אם אתם חשים צריבה בזמן ההשתנה ורצים לשירותים בכל שתי דקות, יש סיכוי סביר שאתם סובלים מדלקת בדרכיי השתן,אך אין סיבה להלחץ,מדובר בתופעה נפוצה וניתנת לאבחון ומניעה באופן טבעי לחלוטין

דלקת בדרכיי השתן נגרמת כאשר ציפוי רירית שלפוחית השתן מגיב באופן דלקתי לפלישת חיידקים(חיידקי אשריכיה קולי) אל דרכי השתן,אופן חדירת החיידקים הוא שונה אצל גברים ונשים, זאת בהתאם לאורך השופכה (קטע הקישור בין שלפוחית השתן לבין פתח יציאת השתן), בעוד שאצל נשים השופכה היא באורך של שניים עד שלושה סנטימטר בלבד ובכך מקלה מאוד על חיידקים להסתנן פנימה, אצל הגברים מדובר באורך של עשרים עד עשרים וחמישה סנטימטר,ובשל כך חדירת החיידקים הגורמים לדלקת בדרכי השתן שכיחה הרבה פחות בקרב גברים.

ישנם מספר תסמינים נפוצים להיווצרות דלקת בדרכיי השתן. הסימן הראשון לכך שמתפתחת דלקת הוא שינויים חריפים וקיצוניים בהרגליי ההשתנה,הן אצל גברים והן אצל נשים,היכולת להתאפק מצטמצמת ובמקביל הביקורים בחדר הנוחיות הופכים תכופים הרבה יותר.

בנוסף,רבים מהלוקים בדלקת חשים תחושת צריבה בעת ההשתנה, ובמקרים רבים גם צבע השתן משתנה ומתכער,גם ריחו של השתן הופך חריף יותר, לעיתים אף נפלט דם בעת ההשתנה .אצל גברים, ייתכן גם מצב של דלקת הנובעת מבלוטת ערמונית מוגדלת, במקרה כזה ניתוח להקטנת בלוטת הערמונית עשוי לפתור את הבעיה.

וכעת ניגש לפתרונות, ישנה כמות מגוונת של פתרונות טבעיים כמו גם תוספי תזוני טבעיים על מנת להתמודד עם דלקת בדרכיי השתן.

הרפואה האלטרנטיבית הסינית גורסת שדלקת בדרכיי השתן נגרמת בעקבות עודף לחות בגופנו, הנה לפניכם מספר חליטות טבעיות שמומלץ לשתות:

א. חליטת תה קמומיל (מומלץ לשלב עם אכיניצאיה ושן ארי)

ב.תמצית אלוורה

ג. מיצי מלפפון, חסה, פטרוזיליה וסלק(פתרונות נתורופתיים)

ד .החל מעשרים טיפות של שמן עץ התה לצורך חיטוי דרכיי השתן

כל הפתרונות הנטבעיים לחלוטין!!,חשוב לציין שישנן דרכים פשוטות למנוע דלקת בדרכי השתן בדרך טבעית רק על ידי הקפדה על היגיינה, אצל נשים הדלקת נגרמת במקרים רבים באורח טבעי כתוצאה מנדידת חיידקים מאזור פי הטבעת לנרתיק,אי לכך רחיצה יסודית ושיטתית של הגוף תשמור עליכן בריאות!!

כאשר לא מטפלים בזמן בדלקת בדרכיי השתן עלולים להיווצר סיבוכים מסוכנים, כאשר תסמיני הדלקת מחריפים עלולה להיווצר דלקת כליות כרונית שתגרום נזק תמידי לכליות החולה, במקרה של החמרה יתרה קיימת סכנה של אי ספיקת כליות שתחייב דיאליזה,זאת כתוצאה מפגיעה ברקמות הכליה והצטלקותה,כך שתפקודה נשחק.

דלקת בדרכיי השתן היא מסוכנת כאשר לא מאבחנים ומטפלים בה בזמן ובאופן יסודי, אי שמירה על אורח חיים בריא ועל ניקיון איברי הגוף שלנו מעמיד אותו ואותנו בסכנה של הצטברות חיידקים וזיהומים בדרכיי השתן, הטבע והצומח מציעים פתרונות רבים ומגוונים לטיפול בדלקת ולהקלת הכאבים, אך בסופו של דבר האחריות מוטלת לפתחינו!