הפרעות שינה

הפרעות שינה-סיבות ופתרונות

הפרעות שינה הן ברוב המקרים תוצאה של אי סדר ביולוגי. מתקף היותנו יצור חי מתקתק בנו שעון ביולוגי פנימי שתפקידו לפקח על התהליכים המתרחשים בתוכנו כאשר אתד החשובים שבהם הוא הסדרת איזון נכון ובריא בין שעות שינה לשעות עוררות. וויסות זה מבוצע בפועל על ידי "גרעין סופראכיסמטי" שהוא צבר של תאים מוחיים.

הגרעין מסוות הפרשה של הורמון העונה לשם מלטונין שתפקידו לעייף אותנו ובסופו דבר לגרום לנו לישון.

המלטונין מופרש במוחנו במצב של חשכה ומדוכא באור, תכונה שזיכתה אותו בכינוי "הורמון החושך". שיגרת חיים בלתי מאוזנת ומחסור בשעות חושך או לחלופין שעות אור במידה הנדרשת עלולים לגרום לקשיים בהפרשת מלטונין, ללא מלטונין לא נחוש עייפים ולא נעניק לגופנו את כמות שעות השינה להן הוא זקוק, מה גם ששינה שאינה כוללת את הפרשת "הורמון החושך",דהיינו שינה בשעות אור, היא שינה הרבה פחות איכותית ובריאה.

הפרעות שינה גורמות לאדם לחוסר ריכוז, עייפות, עצבנות, מתחים, פגיעה בשיקול דעת וכו'. לאורך זמן, הפרעות שינה הן בעלות השפעות הרסניות על בריאות הגוף ותקינות מערכותיו השונות, החל מהחלשת המערכת החיסונית וכלה בפגיעה בהתפתחות וגדילה בקרב ילדים.

כיום, נטילת הורמון מלטונין היא פתרון זמין לאלו המתקשים לייצר את ההורמון באופן טבעי. הדבר מתבצע בפיקוח רופא וההצלחה מותנית כאמורבמשמעת העצמית של המטופל שעליו להקפיד לחיות ביום ולישון בלילה.

בנוסף, ישנם מספר צמחי מרפא שבעזרתם ניתן להקל על הסובלים מהפרעות שינה.

לדוגמא, צמח הקמומיל, אשר השמן המופק ממנו מקל על המשתמשים משחר ההיסטוריה. חוקרים יפנים אשר נעזרו בחולדות גילו כי תמצית תההקמומיל מסייעת להן בצורה יעילה ביותר.

אך צריך לשים לב ולחלוט את תה הקמומיל כראוי על מנת לשמור על השמנים הטבעיים שבו ולהפיק ממנו את מיטב הפוטנציאל הרפואי.(קמומיל אינו מומלץ לנשים הרות או מניקות)

צמח נוסף אשר ביכולתו לסייע בהפרעות שינה מגיע ממשפחת הפלפלים, שמו קווה , באיי האוקיינוס השקט השימוש בו נרחב באופן מיוחד. על-פי מחקרים צמח זה מסייע בהקלה משמעותית של לחצים נפשיים בקרב המטופלים. שימו לב, מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא לפני נטילת קווה.

גם שורש צמח הולריאן יכול להקל באופן טבעי על הירדמות כמו גם לשפר את איכות השינה, יש ליטול אותו על בסיס לילי במשך כחודש עד חודש וחצי,אך יש להקפיד להתחיל בכמות מעטה ולעלות בהדרגה את המינון שכן ישנן תופעות לוואי מועטות כגון כאבי ראש וכאבי בטן.

לסיכום, למען בריאותנו הגופנית והנפשית עלינו להיות ערים לבעיות העלולות להגרם מסגנון חיים בלתי מאוזן,שינה טובה, טבעית ואיכותית תעניק לנוחיים טובים טובים יותר,ובמקרה של הפרעות שינה הטבע עשיר בפתרונות יעילים ובטוחים.

 

לילה טוב!!

למעבר למוצרים לטיפול בהפרעות שינה, מתח וחרדות לחץ כא

http://xn--5dbamkg7c2c.com/--1/sleeping-snoring/