תמציות מן הטבע

תמצית דבש טהור

הדבש הוא מוצר יופי אולטימטיבי של הטבע. מדובר בחומר טבעי המופק מצוף פרחים על ידי הדבורים. מכיל כעשרים אחוז מים וכשמונים אחוז סוכרים. עשיר בסידן, נתרן, ברזל, מגנזיום, אבץ, ויטמין Cובוויטמין Bקומפלקס. בעל תכונות אנטיספטיות, מזרז ריפוי, אנטי דלקתי, אנטיאוקסידנט,מרגיע, מזין, מרכך ומעניק לחות.

תמצית צמח סירפד

הסרפד הוא אחד הצמחים הנפוצים והמוכרים בעולם, הן כצמח מרפא והן כצמח מאכל. הוא מכיל שפע של ויטמינים ומינרלים, הכוללים אשלגן, סיליקהוויטמין C. כמו כן הסרפד מכיל רמת ברזל גבוהה והוא בעל יכולת טיהור נדירה של מערכת הדם. כל אלה הופכים אותו לאחד הצמחים החשובים ביותרבכל הקשור לסילוק רעלים מהגוף ושיקום העור. ריבוי הויטמינים והמינרלים שבו הופכים אותו ליעיל ביותר כנגד אנמיה ונשירת שיער.

תמציות אצות ים

האצות הן אחד מממיני האורגניזמים העתיקים ביותר בעולם, (הופיעו בערך לפני כ 3 מיליארד שנים) ונשמרו בצורתן העתיקה ללא כל שינוי. עיקר תרומתן לטבע הוא בתהליך הפוטוסינתזה, שבעקבותיו משתחרר חמצן למים ומאפשר את פעילות החיידקים המפרקים. האצות מכילות חנקן ופוספט,יסודות קורט, נתרן, אשלגן, יוד ומינרלים אחרים חיוניים לאדם. האצות ידועות גם לרפואה הסינית בייצור תרופת ומשחות אנטיביוטיות טבעיות. האצות נחשבות גם למזון עשיר ובריא בשל ערכן התזונתי, המכיל מינרלים וויטמינים רבים וטובים.

תמצית ליבנה

עץ לבנה (שדר מלבין) עץ בעל פריחה לבנה עסיסית בצוף ,בעל זרעים ונפוץ מאוד בחורש הטבעי וגם בגינות הנוי . ישנם חוקרים הסבורים כי הצריהמקראי הרפואי הופק מזרעיו הרעילים . יחד עם זאת , מפיקים ממנו שרף מוצק בריח וניל ובו חומר הנקרא בנזואין, ושרף נוזלי למחצה בריח יקינתון,המשמשים לייצור חומרי רפואה וקוסמטיקה.

תמצית חמניה

תמצית שמן החמניה מכיל ערכים בריאותיים רבים המזינים את העור ומקנים לו מראה ייחודי ביותר. צמח החמניה מיל כמות גבוהה של חלבון, כמויות מרשימות של אבץ, אשלגן, זרחן, נחושת, מגנזיום, ויטימין E, וויטמיני B.

תמצית חוחובה

צמח החוחובה מעולה לשכבות העמוקות של העור. שמן החוחובה המופק מזרעי הצמח משפר את גמישות השיער והעור, מונע רפיון, מרגיע ומעלים אדמומיות ומחדש תאים. החוחובה נספגת בעור ללא הרגשת שמנוניות ולכן מתאימה לכל סוגי השיער. תמצית החוחובה של רוטס מכילה ריכוז גבוה של ויטמין Eטבעי ומגוון עשיר של ויטמינים ומינרליים המצויים בגרעין הטבעי.

תמצית קמומיל

אחד מעשבי המרפא העתיקים ביותר. נקרא גם בבונג ומקור השם ככל הנראה פרושו" תפוח קרקע, בשל ריחם הדומה. הקמומיל משמש כצמח עיקרי בתרופות עממיות ואפילו כתה מרגיע ובריא (בבונג). הקמומיל מכיל אזולן ולכן מהווה בחירה אידיאלית לטיפול בדלקות חיצוניות ופנימיות. שמן הקמומיל יעיל לשיכוך כאבים מכל הסוגים ונמצא גם מרגיע ביותר לכל סוגי העור ולטיפול בגירויים, עור סדוק, בפצעים, בתופעות אלרגיות ואפילו לטיפול במקרים של אקנה (פצעי בגרות).

תמצית אלפלפלה (אספסת)

תמצית אספסת- Alfalfaמשמשת מקור לויטמינים ומינרלים, וליסות רמות השומנים, עשירה בבסידן, מגנזיום, אשלגן, ברזל, אבץ, ויטמינים 1B, 6B, C, E, K, כלורופיל, קרוטן ו- 8 חומצות אמינו חיוניות. ופיטואסטרוגנים.

תמצית לימון

תמצית אתרית לימון יעילה בטיפול באקנה, יבלות עור, אבעבועות, פסוריאזיס וקשקשת.

תמצית מלפפון

תמצית מלפפון משמשת לקירור כיווץ והרגעת העור מצויינת לעור שמן המלפפון מכיל 96% מים ובעל אפקט קירור,התמצית המסייעת להוריד נפיחות. ולשמירת הלחות

תמצית צמח אלוורה

אלוורה (Aloe Vera) הוא צמח ממשפחת השושניים הידוע בתכונותיו הרפואיות. השימוש באלוורה הן חיצוני והן פנימי. הג´ל שמופק מתוך החלק הפנימי של העלים עשיר בחומרים רבים כמו ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחומרים התומכים במערכת העיכול. החל מראשית המאה ה-18 רשמו רופאים באירופה מיצוי מקליפת עלה האלוורה כדי להתגבר על בעיות עצירות. כיום אין משתמשים כמעט במיצוי הזה ובמקומו נפוץ שימוש אחר לחלוטין בג´ל המופק ממרכז העלה ושאינו מכיל חומרים משלשלים. באנליזה כימית של ג´ל האלוורה התגלו יותר מ- 400 חומרים ובתוכם כל אבות המזון הנחוצים לאדם. בהתייחסות לשימושים שנעשים באלוורה ישנה הפרדה עקרונית בין מיצוי שהופק מהג´ל שבמרכז העלה לבין חומרים שהופקו מהקליפה והשכבות החיצוניות. שימושים השימוש החיצוני בג´ל האלוורה מקובל ברפואה יותר מהפנימי. ג´ל האלוורה ידוע כמקל ומרפא כוויות וכמרפא פגעי עור שונים כמו מעיכות, עקיצות וגרויים. אלוורה יכול לעזור גם במקרים של אקזמה, פסוריאזיס ומחלות פטריתיות. שימוש נוסף הוא לטיפוח העור והשיער ואלוורה משמש לעתים קרובות כתוסף במגוון רחב של מוצרי קוסמטיקה. קיימים מחקרים רבים על הפעילות הרפואית של ג´ל האלוורה ואחדים מהם מצביעים על כך שהג´ל המופק מממרכז העלה של הצמח מאיץ את תהליך ההתחדשות בתאים פגועים ולכן יעיל לטיפולים ברפואת שיניים . מחקרים אחרים הוקדשו לבדיקת הפעילות הפנימית של ג´ל האלוורה להקלה בסוכרת ומחלות נוספות, אחת מהידועות בהן היא דלקת כיבית של המעי הגס. מחקר שנערך בבי"ס לרפואה של אוניברסיטת פיטסבורג בארצות הברית הראה שחומרים המופקים מהאלוורה מסוגלים לעזור בהצלת נפגעים בשדה הקרב .

תמצית קלנדולה

צמח זהוב למראה שמקורו באירופה. ברפואה העממית וביוון העתיקה שימש צמח הקלנדולה לטיפול בדלקות עור ובשל תכונותיו הייחודיות להרגעהוחיטוי העור, קיבל את השם: "צמח עזרה ראשונה". הקלנדולה מורכב משמן אתרי שנמצא יעיל בשימוש חיצוני לטיפול בפצעים, דלקות עור, כוויותופריחה. אך גם לטיפול פנימי, בשל יכולתו הייחודית בחיזוק מערכת החיסונית. תכונותיו המיוחדות של הקלנדולה הופכות אותו ליעלי ביותר לטיפולבעור יבש, סדוק ופגום ומסייע לחידוש הרקמות וליצירת עור בריא גמיש ומלא לחות.

למוצרי טבע המכילים תמציות טבעיות:

http://xn--5dbamkg7c2c.com/-food-Supplements/Plant-extracts/