תוספים לספורטאים - חלבון

תוספי תזונה לפיתוח הגוף

חלבונים

אבקת חלבון היא אבקה המכילה ריכוז גבוה של חלבון בשילוב מעט פחמימות ושומן. אבקת החלבון נועדה לספק תחליף מהיר וזמין לחלבון רגיל הנצרך בתזונה כמו גבינה או קוטג' למשל. השימוש העיקרי באבקות חלבון הוא לפיתוח גוף בקרב מתאמנים, אתלטיים, ספורטאים וחובבי כושר, האצת גדילה והשלמה תזונתית.

מדובר בתוסף תזונה שמטרתו להשלים ערכים תזונתיים ייעודיים בכדי למצות את גדילת השרירים (שריר אנאבולי) ויעילות האימון. חשוב לדעת שאבקת חלבונים אינה מכילה סטרואידים או הורמונים אלא חלבונים , ולעיתים מועשרת בחומצות אמינו וויטמינים. אבקות חלבון המשווקות בארץ על ידי החברות הידועות כמו POWERTECH, INNER ARMOUR, ULTIMATE NUTRITION, MET-Rx, ואחרות, הן בעלות אישורי ארגוני בריאות אירופאיים, אמריקאיים וישראליים והן בטוחות לשימוש.

ישנם סוגים שונים של אבקות חלבון, כאשר המוכר והפופולארי שבהם הינו חלבון מי-גבינה המופק מחלב–   Whey Proteinאשר הרכבו קרוב ביותר לצריכת מוצרי חלבונים כמו גבינה רגילה. תהליך הפקתו מורכב.

החלבונים נחוצים לגופנו לצורך צמיחה והתחדשות של השרירים, העצמות, העור והשיער ומעבר לכך, משמשים לתהליכים הכרחיים בגוף כגון ייצור אנזימים והורמונים. החלבון תורם ליכולת השיקום של הרקמות והשרירים וההגנה החיסונית של הגוף. חלבון מי גבינה מהווה מקדם משמעותי לבניית שרירים (החלבון מסייע לגוף להפריש הורמון גדילה) - דבר שהוא הכרחי לאחר אימון אינטנסיבי.

חלבונים הנצרכים בתזונה שוטפת כמו מוצרי חלב, דג טונה ועוף, הם נדרשים, אך רמת הריכזו של חלבון בהם נע סביב 5% בעוד חלבון מי הגבינה מכיל כ- 20% חלבון ועל כן הינו האופטימלי ביותר לספיגה בגוף ועל כן כל כך חיוני לספורטאים וחובבי כושר. חלבון מי הגבינה מרוכז וזמין מיידית לבנייה ושיקום השרירים וצריכתו כתוסף מזון מעלה את יתרונות האימון ותומך בתוצאות יעילות.

המועד הנכון ביותר לצריכת תוסף התזונה של חלבון מי גבינה הוא מיד לאחר אימון. זה חשוב במיוחד כי ספיגת הגוף וחילוף החומרים מוגברים למשך כשעתיים לאחר אימון, ועל כן כדאי לפעול לניצול מהיר של החלבונים לצורך בניית השריר ושיקומו לאחר המאמץ באימון שגורם לפירוק. יש הממליצים גם לצרוך חלבונים בבוקר.

המוצרים השונים בשוק נבדלים בהרכבם בעיקר בריכוז החלבון שבהם ובהעשרה של חומצות אמינו, מינרלים וויטמינים המוספים להם. כל מתאמן צריך לקבל את ההחלטה לפי צרכיו ובהתאם לעצימות האימונים. ככל שהסטרס המופעל על השרירים גבוה יותר, כך מתעצם פירוקם ונדרש חלבון איכותי ומרוכז יותר.

חלבון מי הגבינה משמש רבים גם לצורך איזון תזונתי ועלייה נכונה במשקל. אין בו תופעות לוואי, החלבון שבו הוא איכותי ונספג במהירה מאחר ובתהליך הפקתו מסוננים מרכיבי השומן, הפחמימות לקטוז ומעלים את ריכוז החלבון הטהור ועל כן מצוין לכלל האוכלוסייה כתוסף תזונה כשישנו צורך.

אבקת חלבון מי גבינה מתאימה במיוחד כמנת אנרגיה מרוכזת לאחר אימון או בבוקר כשהגוף זקוק לחלבון זמין ובהתפרקות מהירה. הצריכה המהירה לאחר אימון מתחייבת כדי לעכב ולהפחית את ייצור ההורמון הקטבולי קורטיזול ובכך למנוע ולצמצם את נזק ההרס לשריר.

3 סוגי חלבונים עיקריים הם: חלבון מרוכז- concentrated מתאים במיוחד למתאמנים מתחילים

חלבון בספיגה איטית- חלבון קזאין- מומלץ לפני השינה ויעיל למתאמנים מתחילים ומקצוענים כאחד.

חלבון איזוליט- Isolateחלבון מבודד ויוקרתי הנפוץ ביותר בתחום הספורט והכושר, מתאים בעיקר למתאמנים באופן קבוע ולספורטאים מקצועניים.

חשוב לדעת שהחלבון לבדו אינו מספק לעלייה במסה ולשם כך נדרש גיינר.

למעבר לתוספי תזונה לספורטאים, אבקות חלבון, גיינרים, חטיפים אנגיה ועוד:

http://xn--5dbamkg7c2c.com/sport-products/

לקריאה נוספת על גיינרים

קישורים למאמרים נוספים בתחום:

http://www.fitlife.co.il/archives/476

http://www.fitlife.co.il/archives/473

http://www.fitlife.co.il/archives/478